home

Podwójne „Sto lat”

Ponad ćwierć tysiąca osób zgromadził XVI koncert karnawałowy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego, który odbył się 15 lutego br. w auli przy ul. Mściszewskiej.

Koncerty karnawałowe orkiestry to już tradycja w naszym mieście, przez kilka lat odbywały się nawet dwa, aby aula mogła pomieścić wszystkich chętnych.

Publiczność usłyszała doskonale znane polskie przeboje, orkiestrze towarzyszyła solistka Anna Maria Orwat. Podczas koncertu podziękowano wieloletnim muzykom orkiestry: Jolancie Kobus, Annie Pokrzywińskiej (nieobecna), Markowi Olejniczakowi, Benedyktowi Baszczyńskiemu, Zachariaszowi Maćkowiakowi, Romanowi Ratajczakowi (nieobecny) i Andrzejowi Kuźniewskiemu. Tak się złożyło, że w dniu koncertu urodziny obchodziła Prezes Benigna Binięda i dla niej na początku orkiestra zagrała „Sto lat”, a na końcu kiedy składano gratulacje Kapelmistrzowi Mateuszowi MJ Sibilskiemu z okazji 30-lecia pracy artystycznej, publiczność zaintonowała i zaśpiewała „Sto lat” dla niego.

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier