home

O nas

„Tempora mutantur et nos mutamur in illis”
“Czasy się zmieniają i my zmieniamy się z nimi”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie jest samorządową instytucją kultury o ponad trzydziestoletniej tradycji. Działają u nas liczne zespoły artystyczne, w których swoje zainteresowania rozwija kilkaset osób (pełna lista zespołów).

Mieszkańcom miasta i gminy proponujemy różnorodne zajęcia m.in.: klub gier umysłowych, rytmikę, aerobik, naukę języków obcych, warsztaty fotograficzne, pracownię rzeźby i ceramiki, kluby modelarskie, pracownie plastyczne, klub rękodzieła artystycznego (pełna lista klubów i sekcji).

Od 1994 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie organizuje koncerty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej informacji na stronie internetowej naszego sztabu: www.wosp.kdr.pl

Rocznie organizujemy kilkadziesiąt różnorodnych imprez, są to m.in. koncerty, konkursy recytatorskie, festiwale, przeglądy, konkursy plastyczne, konkursy przyrodnicze, wystawy, warsztaty, rajdy, turnieje szachowe, a także imprezy sportowe (biegi, zawody modeli samochodowych). Zajmujemy się również  organizacją obchodów świąt państwowych.

W roku 2004 w naszym mieście narodził się pomysł, aby stworzyć ofertę kulturalną dla mieszkańców i wypoczywających turystów pn. „MUROWANE LATO”. Jest to cykl imprez w okresie letnim: Targ Wiejski w Boduszewie, Festiwal Musica sacra, musica profana w Długiej Goślinie (2 koncerty), Jarmark św. Jakuba, Dożynki Gminne.

W 2008 r. po raz pierwszy odbył się I Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego, który stał się dużym wydarzeniem artystycznym (pełna lista imprez cyklicznych).

Zespoły działające w naszym ośrodku kultury reprezentują nasza gminę na  ogólnopolskich i zagranicznych przeglądach, konkursach i festiwalach często osiągając sukcesy.

Ośrodek Kultury jest znaną instytucją o dużym zasięgu oddziaływania, do czego przyczyniły się nowe formy promocji. Jest bardzo dobrą wizytówką miasta i gminy Murowana Goślina.

Nad organizacją imprez, bieżącą działalnością czuwają pełni nowych pomysłów pracownicy ośrodka:

  • Arleta Włodarczak – instruktor od 1992, kierownik od 1995, dyrektor od 2008,
  • Agnieszka Szymańska – Wojtera – kierownik (od 1995),
  • Tomasz Mizgier instruktor od 1997 – kierownik od 2008,
  • Marek Derbich – grafik (od 1977),
  • Marcin Matuszewski – instruktor (od 2006),
  • Grażyna Szymała -Wołyńska (od 2008),
  • Bartłomiej Stefański – instruktor (od 2006),
  • Zdzisława Trojanowska – księgowa (od 1995),
  • Iwona Scheffler – obsługa administracyjna (od 1993),
  • Mariola Kozieł – pracownik obsługi (od 1996).