Jedno brzmienie … dwie orkiestry

24 lutego 2008 r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się wspólny koncert dwóch orkiestr prowadzonych przez Krzysztofa Wargułę – Obornickiej Orkiestry Dętej i Goślińskiej Orkiestry Dętej. Towarzyszyły im zespoły taneczne obydwu orkiestr. Ponadto wystąpili gitarzysta Janusz Musielak, chór „Lira” z Pniew i Zespół Folklorystyczny „Goślinianie”. Zadziwiała różnorodność wykonawców i prezentowanego repertuaru, a dynamika koncertu sprawiła, że dwie godziny minęły jak jedna chwila.
To muzyczne wydarzenie zaszczycili swą obecnością Burmistrz Obornik Anna Rydzewska i Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki. Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecne było grono radnych Rady Miejskiej Murowanej Gośliny.
Do zobaczenia za rok na kolejnym koncercie dwóch orkiestr o wspólnym brzmieniu!