Młodzi recytatorzy nagrodzeni!

W piątek 28 marca w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” odbyły się eliminacje gminne do X Powiatowego Konkursu Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”. Wzięło w nich udział 34 reprezentantów wszystkich szkół gminnych. Celem konkursu jest prezentacja, doskonalenie oraz konfrontacja umiejętności recytatorskich, a także przybliżenie uczestnikom dorobku poetów polskich, kreowanie wrażliwości artystycznej i rozwijanie uzdolnień twórczych.

Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja konkursowa w składzie: Dioniza Boch, Marcin Matuszewski i Jarosław Dobrowolski postanowiła nominować do dalszego etapu następujących recytatorów:

Grupa najmłodsza
Kacper Jankowiak – Szkoła Podstawowa w Białężynie
Grupa młodsza
Aleksandra Szymczak – Szkoła Podstawowa w Łopuchowie
Grupa starsza
Malwina Maślankiewicz – Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie

Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Gabriela Ogrodnik (SP nr 2), Dominika Kądzielawa (SP Łopuchowo), Marika Mazurek (SP Białężyn), Monika Puk (SP Białężyn), Alicja Okińczyc (SP nr 1), Lynn Kucharczyk (SP nr 2), Agnieszka Kucharczyk (Gimnazjum nr 2), Paula Okińczyc (Gimnazjum nr 1 ), Katarzyna Zawal (Gimnazjum nr 2), Andrzej Bartkowski (Gimnazjum nr 2).

Wszystkim gratulujemy, a nominowanym życzymy powodzenia w finale konkursu, w który zmierza się z reprezentantami gmin powiatu poznańskiego.

Wielki finał odbędzie się 4 kwietnia w ośrodku kultury przy ul. Poznańskiej.

Dziękujemy BZ WBK I oddział w Murowanej Goślinie za ufundowanie upominków dla młodych recytatorów.

Arleta Włodarczak
dyrektor MGOKiR