Powiatowy Przegląd Chórów

„Śpiew jest nam życiem, naszą radością,
Śpiew jest miłością, co w sercu tkwi…”

W niedzielę 9 listopada 2008 r. w auli Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie odbył się Powiatowy Przegląd Chórów. Zaprezentowały się następujące chóry powiatu poznańskiego:

Gościem specjalnym przeglądu był Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Przegląd został zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Występom chórów przysłuchiwał się pan Henryk Górski dyrygent, kompozytor i autor książek, który na koniec dokonał podsumowania przeglądu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek oraz folder przeglądu, a chóry nagrodzono pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Oprócz popularyzowania muzyki chóralnej, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów celem przeglądu było także uczczenie Święta Niepodległości. Każdy występujący chór zaprezentował utwór patriotyczny.

Pożegnanie uczestników jak przystało na przegląd chóralny odbyło się śpiewająco.

Zdjęcia w galerii … tutaj

Arleta Włodarczak
email: dom.kultury@murowana-goslina.pl

Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Powiatu Poznańskiego i Gminy Murowana Goślina