Gminny Konkurs Recytatorski z okazji 90 – tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W dniu 14 listopada br. w ośrodku kultury odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestnicy wykonywali wiersze patriotyczne związane z Powstaniem Wielkopolskim. Konkurs ten odbył się przy okazji okrągłej rocznicy wybuchu Powstania. wiekowych. Za stołem jurorskim zasiedli: dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Arleta Włodarczak oraz Marcin Matuszewski.

Jury przyznało następujące nagrody:

grupa młodsza

1. Dominika Kądzielowa (SP Łopuchowo)
  2. Marta Strejczyk (SP nr 1)
  3. Alicja Nowak (SP nr 1)

grupa starsza

1. Aleksandra Szymczak (SP Łopuchowo)
  2. Alicja Okińczyc (SP nr 1)
  3. Monika Puk (SP Białężyn)

grupa najstarsza

1. Beata Witczak (Gimnazjum nr 1)
  2. Weronika Tomicka (Gimnazjum nr 2)
  3. Beata Krzymieniewska (Gimnazjum nr 2)

Fakt, że w konkursach wzięło udział tak wielu wykonawców jest bardzo pozytywnym objawem. Należy tylko pamiętać, żeby konkurs recytatorski nie stał się konkursem pamięciowym, podczas którego uczestnik popisuje się jedynie nauczonym na pamięć tekstem. Tym bardziej, gdy "na warsztat" bierze się tak dostojny temat jak Powstanie Wielkopolskie. Recytacja, to wiele godzin pracy nad tekstem, jego zrozumieniem, interpretacją i kulturą wykonawczą. W Murowanej Goślinie jest wielu pretendentów do opanowania tej trudnej sztuki. I to jest wspaniałe.

Marcin Matuszewski