XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach

W dniu 1 marca 2009 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach.

szachy1.jpg

W turnieju uczestniczyło 17 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: seniorów (8 zawodników) i juniorów (9 zawodników). Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim; po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych szachistów goślińskiego turnieju.

Mistrzem Murowanej Gośliny na rok 2009  został pan Tadeusz Krauze – czterokrotny  mistrz naszej gminy.

II miejsce Sławomir Zapotoczny- Poznań
III miejsce Marek Wójtowicz- Murowana Goślina

W kategorii juniorów pierwsza trójka przedstawia się następująco:

I miejsce- Stanisław Rohnka- Murowana Goślina
II miejsce-  Bartosz Łużny- Murowana Goślina
III miejsce- Waldemar Kutzner- Uchorowo

Na zakończenie turnieju dyrektor Domu Kultury pani  Arleta Włodarczak oraz sędzia zawodów pan Marian Urbański wręczyli najlepszym zawodnikom statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a dziękując wszystkim za udział, zachęcili do kolejnych mistrzostw naszej gminy tradycyjnie już rozgrywanych w pierwszą niedzielę marca.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

1998 r. – Kazimierz Łokaj
1999 r. –  Grzegorz Żurowski