home

SPOTKANIA TEATRALNE MŁODYCH

WARSZAWA 2009

Ostatni dzień lutego i pierwszy dzień marca.
Gang Marcina postanowił zaprezentować się na deskach sceny warszawskiego domu kultury Zacisze. Krok to odważny. Inne środowisko, inni ludzie…

Pojechali z przedstawieniem, które grają już od dwóch lat – "Przedział". Młodzi aktorzy czują się w nim już nadzwyczaj swobodnie i granie w spektaklu dostarcza dużo frajdy nie pozostawiając ani trochę miejsca na stres.
Co prawda wrócili bez nagrody ale sam występ uważają za bardzo udany. Mieli możliwość obejrzenia innych spektakli realizowanych przez podobnych im zapaleńców, którzy kochają teatr.
Było kilka teatrów z samej Warszawy ale pojawiły się też tacy, co musieli przejechać sporo kilometrów. M.in. teatr z Połczyna Zdroju, Trzcianki, Bydgoszczy, Łodzi. Nie wspominając oczywiście o naszej Murowanej Goślinie.
Jurorzy mieli nie lada zadanie. W sobotę 28 lutego mieli do obejrzenia prezentacje, które trwały od godziny 9:00 do 22:00. W sobotę natomiast, oglądali przedstawienia z należytą uwagą mimo ogromu pracy dnia poprzedniego, od godziny 9:00 do 18:00. Wyłonieni zostali zwycięzcy i nutę goryczy może powodować fakt, że nagrodzeni, to wyłącznie ci z Mazowieckiego…
Nic to. Przecież była możliwość zaprezentowania się, obejrzenia innych prac i zwiedzenia stolicy.
Gang wrócił do siebie we wspaniałych nastrojach i w pełnej gotowości do pracy. Zaczynają właśnie próby do kolejnego spektaklu "Jason". Kryminał rodem z opowiadań Agathy Christie. Oprócz tego męska część grupy zaczęła rozmowy o przewrotnym dramacie, historii o wspaniale zaplanowanym włamaniu, opartej na prawdziwym wydarzeniu zarejestrowanym w hermetycznym sejfie jednego z banków.

Zapraszamy do współpracy i oglądania spektakli.

 

Marcin Matuszewski