Wystawa malarstwa Łukasza Szydłowskiego Absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu

W dniach od 30 kwietnia do 15 maja w Galerii w Pałacu przy ul. Kochanowskiego 23 trwała wystawa malarstwa Łukasza Szydłowskiego Absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Łukasz Szydłowski jest mieszkańcem naszej Gminy mieszka i pracuje twórczo w Raduszynie. Wystawa  zatytułowana  „KONSTELACJA BŁĘKITU W TRZECH PŁASZCZYZNACH” była pierwszą prezentacją malarstwa w Galerii w Pałacu, jest to więc historyczne wydarzenie w życiu tej galerii.

Łukasz Szydłowski zaprezentował kilka obrazów dużych formatów. W abstrakcyjnych formach przedstawił historię jednego koloru zachęcając odbiorcę do niekonwencjonalnego kontemplowania dzieła sztuki.

Bartłomiej Stefański

Zdjęcia prac  można obejrzeć na stronie goślińskiego Ośrodka Kultury www.domkultury.murowana-goslina.pl