Wystawa malarstwa Urszuli Bauer-Wilczyńskiej

18 kwietnia bieżącego roku w sali Ośrodka Kultury  miał miejsce   egzotyczny wernisaż. W opinii wielu uczestników bardzo interesująca wystawa. Przybyli tłumnie goście na wernisaż wchodzili po długim, czerwonym dywanie, tam witała ich autorka wystawy zatytułowanej „Nigdy nie jest za późno na szaleństwa – TAŃCZ!!!”,  mieszkanka naszej gminy malarka Urszula Bauer–Wilczyńska.

wilczynska_2.jpg

Wystawa składa się z kilku cykli obrazów: „Flamenco”, „Wolna jak ptak”, „Przyroda jak taniec”, „Muzyk i jego niecierpliwa muza”, grafik oraz portretów tancerzy flamenco. Gościem specjalnym na wystawie była jedna z najlepszych polskich tancerek flamenco Anna Mendak. W programie występu znalazły się tańce flamenco, w kilku odsłonach różnych odmian tego gorącego tańca oraz tańce orientalne niezwykle energetyczne, uwodzicielskie, zaczarowały publiczność. Energetyczne , przedstawiające taniec i ruch obrazy autorki, świetnie oprawione tańcem i muzyką  przeniosły uczestników w rejon Półwyspu Iberyjskiego choć na kilka godzin w to piękne wiosenne popołudnie. Całość zdarzenia można traktować jako dobrą prognozę na przyszłość, a co najmniej przedsmak nadchodzącego z południowym wiatrem krok po kroku jak flamenco gorącego lata.

Bartłomiej Stefański