Wystawa Marleny Majchrzak

Od 22 maja do 5 czerwca w Galerii w Pałacu miała miejsce wystawa malarstwa Marleny Majchrzak. Marlena Majchrzak pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, mieszka w Oslo.

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2008 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Leśnika uzyskując ocenę celującą. Na wystawie prezentowała prace z dyplomu. Była to jej pierwsza indywidualna wystawa.

Malarstwo Marleny Majchrzak zaliczyć można do gatunku abstrakcjonizmu. Charakterystyczną cechą jej prac jest świetlistość, organiczność. Autorka maluje wykorzystując grawitacyjne zjawisko spływania farby. Interesujące w pracach Marleny Majchrzak jest zwrócenie uwagi na odmienność postrzegania rzeczy przez kobiety i mężczyzn. Te różnice wpływają na ciekawe i zaskakujące interpretacje jej prac przez widza, który niejako zostaje zmuszony spojrzeć na rzeczy nieco inaczej.

Bartłomiej Stefański