IX Targ Wiejski w Boduszewie

Sobotnie przedpołudnie nie zapowiadało się najlepiej, strugi deszczu i zimny wiatr. Jednak organizatorzy oraz wystawcy optymistycznie  wpatrywali się niebo, poszukując czystego skrawka na nieboskłonie. Było to trudne zadanie. Ale wbrew złym prognozom, gdy impreza się rozpoczęła, wyszło upragnione słońce.

targ1.jpg

Był to już IX Targ Wiejski. Po raz kolejny swe podwoje udostępnił pałac w Boduszewie, a dokładnie właściciele włości Felicja Wawrzyniak i Sławomir Ostrowski. Zabawa była przednia. Przyczyniła się do tego między innymi konferansjerka pani Sylwii Prętkiej-Galas, która używając poznańskiej gwary wzbudziła uśmiechy wśród publiczności.

Atrakcji było mnóstwo. Od kolorowych straganów mieniło się w oczach nie tylko dzieciom. Wzrok przykuwały: piękne kwiaty, biżuteria, zabawki, a apetyt budziły miody, kiełbasy i inne smakołyki. Gdy ktoś miał już dosyć tej feerii barw i zapachów, mógł spocząć, uraczyć się swojskim jadłem i przyjrzeć się rozmaitym występom, m.in. Zespołowi Pieśni i Tańca „Łaniki”, artyście samoukowi Janowi Kasseji, Zespołowi Śpiewaczemu Koła Gospodyń Wiejskich, Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej pod dyrekcją Mateusza Sibilskiego i wielu innym. Można było również wziąć udział w loterii fantowej lub postrzelać na strzelnicy. Oficjalną część imprezy zakończyły sztuczne ognie, ale chętni mogli jeszcze pozostać na zabawie tanecznej.
Marta Trębacz

Organizatorzy IX Targu Wiejskiego w Boduszewie:

Serdeczne podziękowania za pomoc finansową i rzeczową: