Wernisaż prac Marty Wiśniewskiej

11 grudnia 2009 r. w Galerii na Wzgórzach w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza odbył się wernisaż prac Marty Wiśniewskiej. Tłumnie przybyli zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w debiucie młodej artystki z Murowanej Gośliny. Wernisaż spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności nie tylko tej zaproszonej w szczególny sposób, w drodze pisemnych zaproszeń ale również tej nie zaproszonej osobiście.

Autorka pokazała cykl 28 portretów, postaci wykonanych techniką pasteli tłustej na papierze. Autorka w swojej twórczości dotyka aspektu psychofizycznego postaci wnikliwie obrazuje odnalezione tak zwane wnętrze człowieka. Jednym z jej mistrzów jest Stanisław Ignacy Witkiewicz , wpływ jego twórczości jest tutaj czytelny. Prace świetnie wpisują się w nurt tzw. Zmęczenia rzeczywistością i pośród Sasnali, Tuymansów, Richterów, etc. stanowią niezłą odskocznię z krainy fotofilów z rzutnikiem w świat malarstwa.

Wystawę zwiedzać można było do 4 stycznia 2010 r.

Więcej zdjęć >>>

Bartłomiej Stefański