Kolędowanie zespołu wokalnego z Długiej Gośliny

Podtrzymując polską tradycję śpiewania kolęd, Zespół Wokalny z Długiej Gośliny pod kierunkiem Józefa Kasprzaka, wystąpił z trzema koncertami, przedstawiając mniej znane kolędy i pastorałki. W repertuarze znalazły się również własne utwory.  W dniu 11 stycznia 2010 r. w sali wiejskiej  zespół zaśpiewał dla mieszkańców Długiej Gośliny.

Następny koncert odbył się 16 stycznia 2010 r. w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Poznaniu. Zespół wystąpił wspólnie z chórem parafialnym Zryw.  W dniu 17 stycznia 2010 r. Zespół Wokalny kolędował w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach. Wszystkie te koncerty były dla nas wielkim przeżyciem a także spełnieniem ponieważ kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym.