XIII Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach

W dniu 7 marca 2010 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się XIII  Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 15 zawodników, natomiast w grupie juniorów 12 młodych szachistów.

W obu grupach zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych zawodników. W grupie seniorów Murowana Goślina po raz kolejny okazała się bardzo gościnna ponieważ trzy miejsca na podium zajęli zawodnicy z Poznania.

Oto kolejność miejsc na podium:

1. Sławomir Zapotoczny – Poznań
  2. Maria Cholewa – Poznań
  3. Dawid Bajerlein – Poznań

W kategorii juniorów pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Stanisław Rohnka- Murowana Goślina
  2. Andrzej Waligórski – Murowana Goślina
  3. Patryk Bałażyk – Skoki

Na zakończenie turnieju nagrody pieniężne i rzeczowe oraz puchar dla Mistrza Murowanej Gośliny wręczyli Arleta Włodarczak- dyrektor Ośrodka Kultury oraz sędzia zawodów pani Małgorzata Napierała.

Tegoroczny turniej pomimo „trzynastej” edycji śmiało można zaliczyć do udanych, świadczy o tym frekwencja oraz bardzo wysoki poziom zawodów. Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

Tomasz Mizgier