home

Jesienna zaduma …

Jesteśmy po eliminacjach gminnych XVII Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów „Jesienna zaduma”, które odbyły się 15 listopada w naszym ośrodku kultury.

Jako ośrodek kultury staramy się poprzez tego typu działania przybliżyć poezje, pobudzać uczestników do kreacji własnej wrażliwości artystycznej i dobrego smaku.  

W tym roku udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Białężyna, Łopuchowa i z Murowanej Gośliny. Poziom uczestników zmierzających się z kulturą żywego słowa był bardzo wysoki. Dlatego chciałam jeszcze raz serdecznie podziękować i pogratulować uczestnikom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom, którzy tak dobrze przygotowali swoje dzieci. Nie banalne teksty, ciekawa interpretacja i wysoki poziom zapewnił nam słuchaczom prawdziwą ucztę.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie  przewodnicząca Dioniza Boch, debiutująca na konkursie jako członek jurry Jolanta Popiołkiewicz i Agnieszka Szymańska – Wojtera po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać:

W grupie najmłodszej, kl. 0 – III
Nominację Karaśkiewicz Monice ze Szkoły Podstawowej nr1w Murowanej Goślinie.
Wyróżnić: Darię Łapczyńską ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Zosię Błachowiak, Klaudię Przybysz i Igora Bromberka ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W grupie młodszej, kl. IV – VI
Nominacje Jakubowi Adamskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.
Wyróżnić: Dominikę Kądzielawę ZSP Łopuchowo, Dominikę Puk ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Zuzannę Drgas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Eryka Walkowiaka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

W grupie starszej, kl. gimnazjalne
Nominacje Alicji Okińczyc z Gimnazjum nr 1 i Tomaszowi Puchowiczowi z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie.

Trzymamy mocno kciuki za naszą finałową czwórkę , która będzie reprezentować naszą gminę w finale konkursu. Finał odbędzie się 22 listopada br.  Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera