WOŚP

Rekordy nie są najważniejsze, ale zawsze radują serca i dodają skrzydeł!!!

23.957,70 zł to kwota jaką udało się zebrać goślinianom w tegorocznej zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To najwyższa z dotychczasowych. Rekordowa okazała się również ilość  oddanej krwi – 106,240 l. Tak w liczbach zakończył się dziewiętnasty finał w Murowanej Goślinie. Wiele się działo.

dkn_1534.jpg

W goślińskich szkołach miały miejsce występy artystyczne oraz licytacje. W wyniku tych ostatnich w Szkole Podstawowej nr 2 udało się zebrać 517 zł (przedmioty na licytację przekazała Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Kobus), w Łopuchowie dochód ze zbiórki, zorganizowanej dyskoteki oraz licytacji wyniósł łącznie 982,66 zł, natomiast w Białężynie – 1090,04 zł. Występy artystyczne w sali OSP w Murowanej Goślinie dały również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Przy okazji i tam przeprowadzono licytację zakończoną kwotą 298 zł.

Przez cały dzień w Szkole Podstawowej nr 2 odbywała się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Klub HDK PCK „Gośliniacy”. Do oddania krwi zgłosiło się 275 osób. Ostatecznie oddało 245, w tym 10 po raz pierwszy.
Goślińscy miłośnicy quadów ATV Murowana Team przygotowali dla odważnych mały off-road na swoich pojazdach. Nie zabrakło błota i kontrolowanych poślizgów.

W pubie Piwnica II w Murowanej Goślinie zagrały kapele: SAMBA FOLA, SNAKE THURSDAY, FLYING HEADS i INFEKCJA.

Momentem kulminacyjnych wielkiego grania było tradycyjne „Światełko do nieba” o godz. 20:00 przy placu SHR „Rolnik”. Fajerwerki okrasiły ostatnią już licytację. Jak co roku najwięcej emocji wśród licytowanych przedmiotów wzbudziła maskotka policyjnego Pyrka. Nabywca – lokalny przedsiębiorca Waldemar Krankiewicz – przeznaczył na ten cel 500 zł.

To wszystko nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie sztab ludzi, którzy z wielkim sercem zaangażowali się w organizację, z Tomaszem Mizgierem z goślińskiego Ośrodka Kultury na czele. Zastąpił on dotychczasową szefową Arletę Włodarczak, choć oczywiście Pani Dyrektor pozostała nadal aktywna w orkiestrowych działaniach.

Szczególne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy wsparli orkiestrę, czy to finansowo czy poprzez pomoc organizacyjną. Za rok okrągły jubileusz. Czy padną kolejne rekordy?

Szczegóły 19. finału oraz galeria zdjęć dostępne na www.wosp.kdr.pl

Nasi przyjaciele

PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU XIX FINAŁU WOŚP

– Klub HDK PCK Gośliniacy
– Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
– Cech Rzemieślników Kupców i Przedsiębiorców
– Sklep Wielobranżowy Anna i Waldemar Łużni
– Roman Gronowski
– Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe Zdzisława i Tadeusz Kłos
– Mirosława Wiszumirska Księgarnia „Grześ”
– Grzegorz Korman
– Zbigniew Bitner
– Patryk Woźniak
– Jakub Janiszewski

Serdecznie dziękuję wolontariuszom, przyjaciołom naszego sztabu, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy, zespołom za koncerty wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XIX Finału WOŚP w naszej gminie.

Autorzy zdjęć: fot. Dominik Kowal, Antoni Gil, Tomasz Mizgier

Tomasz Mizgier