XIV OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY MUROWANA GOŚLINA W SZACHACH

W dniu 6 marca 2011 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbyły się XIV Mistrzostwa Gminy w Szachach.

W imprezie uczestniczyło 20 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: seniorów (14 zawodników) i juniorów (6 zawodników). W tym roku oprócz „miejscowych” szachistów w turnieju uczestniczyli również zawodnicy z Poznania, Stęszewa, Obornik i Bolechowa.

Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłowiono najlepszych zawodników.

szachy2.jpg

W turnieju głównym (seniorzy) pierwsze miejsce zajął Dawid Bajerlein ze Stęszewa, drugie miejsce przypadło Marii Cholewie z Poznania, na trzecim miejscu uplasował się Marek Maćkowiak również z Poznania.
W kategorii do lat 16 pierwsza trójka przedstawia się następująco:
I – Patryk Bałażyk z Murowanej Gośliny
II – Michał Lewandowski z Murowanej Gośliny
III – Renata Kowalew z Murowanej Gośliny
Na zakończenie turnieju dyrektor Ośrodka Kultury pani Arleta Włodarczak wręczyła wszystkim dyplomy za udział, a dla najlepszych w każdej kategorii pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne.

Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie organizuje mistrzostwa w szachach od 1998 r.

Myślę, że warto przypomnieć mistrzów z poprzednich lat.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Tomasz Mizgier