TEATRALIA 2011

Jesteśmy już po VII  Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych, który odbył się 25 marca br. w auli Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

W imieniu organizatorów czyli Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie młodych adeptów sztuki teatralnej przywitał Krzysztof Radke – dyrektor SP nr 1.

teatralia_6318.jpg

W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się siedem szkół:

Królowały bajki na wesoło w nietypowych aranżacjach, ze współczesnymi problemami –bo np. komórka to już stały element wyposażenia księcia czy księżniczki. Obciach gdyby jej nie mieli. Książe niekoniecznie chce mieć za żonę księżniczkę, a czerwonemu  kapturkowi marzy się książe itd.

Było kolorowo, dowcipnie i wesoło. Każda grupa została nagrodzona przez ośrodek kultury pamiątkową statuetką i   dyplomem . A słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła Szkoła Podstawowa nr 1.
Czas upłynął bardzo szybko i żal było się rozstawać z naszymi młodymi aktorami. Jedno jest pewne za rok na pewno znowu się zobaczymy.

Agnieszka Szymańska – Wojtera