XVII Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 20 kwietnia br. w Ośrodku Kultury odbył się XVII Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej.

Konkurs_Wiedzy_Przyrodniczo_Lesnej_8333.jpg

Celem konkursu jest pobudzenie dzieci do aktywnego budowania ,,świadomości ekologicznej’, czyli szeroko pojętej wrażliwości człowieka na otaczającą go przyrodę. Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych, których wiedza zostaje uhonorowana nagrodami. Odbywa się zawsze  w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak po wysłuchaniu odpowiedzi uczestników przyznała następujące miejsca:

w kat. Klas I-III:

1. Dorian Koźma  (Szkoła Łopuchowo))
2. Helena Kulik  (Szkoła Podstawowa nr 2)
3. Jan Kaiser (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)

w kat. Klas IV-VI:

1. Filip Jarzyński  (Szkoła Podstawowa  nr  2)
2. Jędrzej Krysztofiak (Szkoła Podstawowa Łopuchowo)
3.  Jakub Nowak (Szkoła Podstawowa  Długa Goślina)

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

A.W.