Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji  3 Maja rozpoczęły w naszym mieście już 2 maja. Właśnie w tym dniu odbyło się Strzelanie Obywatelskie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Tarczę 3 Majową  zdobył Stanisław Czarnecki.

3maja_9924.jpg

3 maja   w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa została odprawiona  msza św. przez  księdza proboszcza Marka Chmarę w intencji Ojczyzny. Po mszy w barwnym korowodzie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego, poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy naszej gminy przemaszerowali  na plac Powstańców Wielkopolskich. W trakcie uroczystości pod pomnikiem , które poprowadziła dyrektor Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Arleta Włodarczak, okolicznościowe przemówienie  wygłosił Przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Strykowski. Po złożeniu wiązanek kwiatów i wpisaniu się do księgi pamiątkowej zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnego śpiewania. Tradycyjnie wspólny śpiew pieśni patriotycznych poprowadził Gośliński Szczep ZHR i  Orkiestra Dęta OSP pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego.