Otwarcie wystawy Pracowni Rzeźby i Ceramiki Guzikowy Świat

Czasem, żeby wszystko dobrze poszło trzeba złapać za guzik, w sytuacji np. zobaczenia kominiarza, na szczęście. Na szczęście trzynasta już wystawa prac dzieci z Pracowni Rzeźby i Ceramiki nie jest pechowa a złapać można za setki guzików pokazanych na ścianach Galerii w Pałacu. Dzieci przez rok wytwarzały guziki , niektórzy nawet po pięćdziesiąt sztuk. Wystawa nosi tytuł „Guzikowy Świat" ,jest zaaranżowana przez panią Grażynę Szymała-Wołyńską znaną rzeźbiarkę, która prowadzi popularne zajęcia z gliny.

Wchodząc do wnętrza galerii napotykamy utkany świat z e sznurków i nanizanych na nie guzików: domek z oknami i dachem , żyrafę , płotek, drzewo i ogromne rozświetlone słońce wyglądające z za chmury, wszystko zrobione z kolorowych glinianych guzików przenosi nas do świata bajki. Wszyscy możemy poczuć się jak dzieci no i złapać odrobinę szczęścia.

Wystawa trwa do końca czerwca zapraszamy serdecznie.

Bartłomiej Stefański