PLENER MALARSKI

W dniach od 9 do 11 września 2011r. w Zielonce odbywał się PLENER  MALARSKI. Organizatorem pleneru jest Pracownia Malarstwa i Rysunku w Pałacu działająca przy Ośrodku Kultury. W plenerze wzięli udział artyści amatorzy i profesjonaliści związani z pracownią w Pałacu: Marlena Majchrzak, Jarosław Kosakowski, Justyna Korolewicz, Magdalena Och, Łukasz Szydłowski, Bartłomiej Stefański,  Wojciech Wtorkowski, który był organizatorem podobnych plenerów w latach siedemdziesiątych na początku działalności Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie.

Twórcy pracowali przez trzy dni na terenie Zielonki, obrazy powstawały w okolicy jeziora, arboretum, w lesie. Każda z prac jest inspirowana naturą. Artyści przetransponowali rzeczywistość  na płótna, z których każde nosi indywidualne cechy malarskiego temperamentu  autorów. Artyści zmierzyli się z tradycyjnymi tematami w malarstwie jak pejzaż, z zagadnieniami jak światło w obrazie, ruch, cień, plama, kolor, faktura. Część powstałych prac zasili kolekcję dzieł sztuki Pracowni w Pałacu, w przyszłości będą mogły zostać zlicytowane na cele charytatywne. Wszystkie prace zobaczyć będzie można na wystawie  w Galerii w Pałacu. O terminie wystawy będziemy informować.

Bartłomiej Stefański