Wystawa Ligii Szuszkiewicz

W sobotnie późne popołudnie 5 listopada 2011 r.  w galerii Ośrodka Kultury odbył się wernisaż malarstwa Ligii Szuszkiewicz.

Ligia Szuszkiewicz zajmuje się w malarstwie akwarelą , trudną techniką wymagającą pewnego gestu zdecydowania  malarskiego, akrylem malarstwem gęstymi farbami na bazie rozcieńczalników wodnych , wreszcie tradycyjną techniką olejną. Z pogranicza malarstwa i rysunku wykonuje również prace techniką pasteli oraz zajmuje się tradycyjnym rysunkiem.

Autorka eksperymentuje z technikami, opracowała własną technikę specyficznego wykorzystania werniksów w pracach wykonanych pastelą barwną, jak i w monochromatycznym rysunku.

Ligia Szuszkiewicz maluje tradycyjne tematy, takie jak: pejzaż, architekturę w pejzażu. Często te same motywy powtarza w kilku sesjach malarskich.

Ciągle doskonali swój warsztat , często i szczodrze dzieli się swoim talentem przekazując swoje prace na cele charytatywne.

Obok takiej postawy i tak interesującego świata malarskiego nie można przejść obojętnie.

Na  wernisażu wystąpiła Zuzanna Kaszuba uczennica Zespołu Szkół,  Technikum Logistycznego w Bolechowie. Zuzanna Kaszuba pięknie zaśpiewała utwory ulubionej artystki autorki wystawy uświetniając spotkanie. Młodą wokalistką opiekuje się artystycznie pani Grażyna Kobyłka.

Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2011 r. od pon. do pt. w godz. 08.00- 20.00

Zapraszamy.

Bartłomiej Stefański