Wielki Jubileusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Murowanej Goślinie – rekord hojności gośliniaków

Zebrana kwota – 26.112,55 PLN (pieniążki zostaną przeliczone w PGBS) – w tym tygodniu podamy ostateczny wynik.

Oddano 90 l krwi.

Od 20 lat Polacy otwierają serca i portfele by pomagać innym. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem Zbieramy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą czyli Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko.

Już od wczesnego rana wolontariusze z naszego miasta wyruszyli na ulice. Cel jak zwykle szczytny. Nie zapominajmy jednak, że bezinteresowną pomocą możemy wykazać się na co dzień. Nie bądźmy obojętni, dostrzegajmy wokół siebie tych, którzy liczą na nasze wsparcie nie tylko finansowe.

W Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu „Zielone Wzgórza” Przez cały dzień była możliwość oddania krwi, której pobór tradycyjnie zorganizował HDK PCK „Gośliniacy” z Prezesem Stanisławem Woźniakiem na czele, w tym roku udało się zebrać 90 litrów tego drogocennego płynu.

Od samego rana prowadzona była sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców i prac wykonanych przez uczniów SP nr 2. Stoisko to prowadzili uczniowie klas 4a, 4b i 5c oraz nauczyciele: Paulina Dutkowska, Grażyna Mroczek, Marzenna Woltman. Dochód dla WOŚP 922,21 zł.

Program artystyczny rozpoczęły  jasełka przygotowanie przez klasę 3a pod kierunkiem pani Grażyny Mroczek, ważnym punktem programu, który zgromadził tłumy był program „Karnawał w klasach muzycznych” czyli układy taneczne i piosenki w wykonaniu klas 1c, 1d, 2c, 4c i 6c pod kierunkiem pani Katarzyny Łukaszewicz. Następnie zaprezentowano przedstawienie pt. „Szopka – coś o zwierzętach, czyli coś o ludziach” w wykonaniu grupy teatralnej „Śmiecholia” z klasy 5c pod kierunkiem Pani Pauliny Dutkowskiej.  Szef  goślińskiego sztabu  WOŚP Tomasz Mizgier przeprowadził licytację. Łączna kwota za wylicytowane przedmioty przekazane na ten cel (w tym obrazu, plakatu 20 finału WOŚP, książki z autorstwa Jurka Owsiaka i pojemników wykonanych metodą de coupage oraz kubka termicznego i koszulki) wyniosła 335 złotych. Nad wszystkimi atrakcjami czuwała dyrektor SP nr 2 Mirosława Szudera, która zapowiadała poszczególne punkty programu. Ponadto wśród atrakcji znalazły się prezentacje aerobicu w wykonaniu uczennic klasy 6a pod kierunkiem Pani Agnieszki Piotrowskiej oraz taniec nowoczesny w wykonaniu koła tanecznego z Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie pod kierunkiem Pani Doroty Schraube.

Uczestnicy mieli także okazję przejechać się na quadach, postrzelać na miejscowej strzelnicy oraz podejrzeć działania grupy realizacyjnej BETON.

Klub Strzelecki „Pod Ratuszem” zorganizował strzelanie na strzelnicy krytej – przychód 205 zł.

Nie tylko na terenie miasta miały miejsce wszelkiego rodzaju  koncerty, akcje,   przedstawienia i licytacje.

***

W Długiej Goślinie zebrano podczas licytacji 490 złotych. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy uświetnił udział strażaków z jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Bolechowa, zaprezentował on pokaz pierwszej pomocy, w który chętnie włączyli się mieszkańcy wsi. Dla najmłodszych przygotowano zabawy, które zainicjowała lokalna grupa zabawowa. Wolontariusze zebrali 925,73 złotych. Łączny dochód wyniósł 1,415,73 zł.

***

W Białężynie zlicytowano przedmioty na kwotę 947 zł. Wolontariusze zebrali do puszek 759,16 zł. Łącznie we wsi Białężyn udało się zebrać 1,706,16 zł. W Białężynie zmobilizowało się wiele osób, które tłumnie przybyły na 20 finał WOŚP.

***

Łopuchowo zmobilizowało się już 7 stycznia. Podczas licytacji zebrano 90zł. Zorganizowano także dyskotekę pod afiszem WOŚP, dzięki tej inicjatywie zebrano 283,24 zł. Wolontariusze zebrali do puszek 474,71 zł.  Łącznie zebrano 847,95zł.

***

Natomiast w Murowanej Goślinie Orkiestra grała dalej… o 15.00 spotkaliśmy się w remizie OSP gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali przedstawienie  „Szopka noworoczna” w wykonaniu klasy 3a pod kierunkiem Beaty Jedlińskiej-Giersig,

„Rockendrolowe  jasełka” w wykonaniu uczniów klasy 2a pod kierunkiem Jolanty Szpot oraz

„Zimowe piosenki” koncert zespołu flażoletowego pod kierunkiem Jolanty Łukaszyk. W międzyczasie odbyła się licytacja gadżetów WOŚP, której kwota zamknęła się w 620 zł.  Imprezę prowadziły uczennice SP nr 1 Kinga Mizgier i Julka Krauze wspomagane przez Agnieszke Szymańską-Wojterę.

„Gramy z pompą” w pubie Piwnica II. 3 kapele rockowe, które dały czadu. Wśród nich rodzima kapela Flying Heads, przyjezdni Ojcowie z Rogoźna i gwiazda wieczoru Eleanorgray z Poznania. Zwieńczeniem WOŚP była licytacja na placu SRH Rolnik. Udało się zebrać kwotę 1505 zł. Światełko do nieba popłynęło z Murowanej Gośliny dzięki  licznym  sponsorom… . Serdeczne dzięki!!! Sie ma!

Marta Trębacz

PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU XX FINAŁU WOŚP

Serdecznie dziękuję wolontariuszom, przyjaciołom naszego sztabu, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy, zespołom za koncerty wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XX Finału WOŚP w naszej gminie.

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu XX Finału WOŚP