„Mój portret Oslo?” – wystawa Jarosława Kosakowskiego

W piątek 13 stycznia  zaczęliśmy nowy rok dla plastyki goślińskiej. W Galerii w Pałacu przy ul. Kochanowskiego 23 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Jarosława Kosakowskiego. Jarosław Kosakowski jest Gośliniakiem, w minionym roku uzyskał dyplom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Zdanowicza.

Wystawa nosi tytuł „Mój portret Oslo?” Prace pochodzą z okresu pobytu autora w Norwegii w Oslo, tam powstawały i częściowo w Polsce. Płótna kursowały pomiędzy krajami razem z pomysłami i autorem tu i tam. Portret Oslo ze znakiem zapytania może dlatego, że autor na swoich pracach umieścił zarówno swoich znajomych i zupełnie przypadkowych ludzi spotkanych tam czy zobaczonych na ulicy, zdjęciach, reklamach na bilboardach, którzy tak jak autor znaleźli się w Oslo na jakiś czas. To  wymieszanie osób pokazanych na obrazach maluje  miasto z dalekiej perspektywy, każdego z tych ludzi z osobna, którzy mają swoje historie i tylko na pewien czas zostały splecione z tym miejscem. To widać w pierwszej warstwie obrazów Jarosława Kosakowskiego. Rdzenność  Oslo natomiast jest ukryta w miejscach, w których autor zobaczył człowieka  a następnie namalował go na tle. Owo tło jest portretem miasta. Widać we fragmentach pomniki, budowle, wnętrze miejskiego  autobusu, galerie handlową, wnętrze kawiarni.  Obrazy są zapisem tego w jaki sposób  miasto przyjmuje w swoją przestrzeń każdego kto tylko tam się zjawi. Wystawa jest swoistym  artreportażem nastroju i klimatu o mieście i życiu wypełniającym jego arterie.

Bartłomiej Stefański.

Wystawę możemy oglądać do 31 stycznia 2012r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00

W celu zwiedzenia wystawy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Kultury przy ul. Poznańskiej 16, tel. 61 8 122 120