Młodzi chcą przestrzeni w goślińskiej kulturze!

Grupa młodych osób zrzeszona pod nazwą Tenshi (z jap. anioł), działa w duchu, jeśli chcesz, by coś się działo, weź sprawy w swoje ręce. Murfest to inicjatywa, która ma być nową ofertą kulturalną skierowaną do młodzieży. Ze swoim pomysłem grupa zwróciła się do ośrodka kultury, który zaangażował się w projekt. Plany zakładają, że co 2 miesiące odbywać się będą koncerty kapel reprezentujących różne gatunki muzyczne.

W listopadzie w naszej gminie odbywa się Mur Off Rock. Okazuje się, że wśród młodzieży goślińskiej głód na tego typu wydarzenia wzrasta w miarę ich realizacji. Jak podkreśla Dominika Kaczmarek, jedna z organizatorek Murfest – młodzi nie są zainteresowani występami tradycyjnymi np. chórów – dlatego sami proponują kulturalne wydarzenia, których chcieliby być odbiorcami. Edycja Mur Off Rock raz do roku to wciąż za mało…Festiwal Murfest vol.1 na pierwszy ogień zaprosił kapele hard rockowe m.in. goślińską Snake Thursday, wągrowiecką Rosalium oraz poznańską Evil District. Impreza odbyła się we współpracy z ośrodkiem kultury, który pomógł wypromować to wydarzenie, tworząc plakaty a nawet logo festiwalowe (zaprojektowane przez Bartłomieja Stefańskiego) oraz zajął się sprawami formalnymi i finansowymi. Festiwal odbył się 24 lutego w sali remizy OSP, sprzedano ponad 70 biletów. Przewidywany rodzaj muzyki w kolejnych edycjach to reggae i hip-hop.

Czy nowa forma spotka się z zainteresowaniem, okaże się w niedalekiej przyszłości.

M.T.