Jubileuszowe XV Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach

W dniu 4 marca 2012 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się XV  Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 14 zawodników, natomiast w grupie juniorów 10 młodych szachistów.

W grupie seniorów zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych zawodników. Mistrzem Murowana Goślina na rok 2012 został Pan Tadeusz Krauze, dawniej mieszkaniec naszej gminy a obecnie gminy Czerwonak. Warto wspomnieć, że tegoroczny tytuł zdobyty przez Pana Tadeusza to już jego piąty laur w dotychczasowych mistrzostwach. Na kolejnych miejscach uplasowali się:

2. Leszek Szymański – Murowana Goślina
3. Mirosław Zając – Oborniki

W kategorii juniorów zawody rozegrano systemem kołowym, pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Michał Lewandowski – Długa Goślina
  2. Bartłomiej Bajan – Murowana Goślina
  3. Robert Zając – Oborniki

Na zakończenie turnieju dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Pan Tomasz Łęcki oraz  w imieniu organizatorów Tomasz Mizgier z Ośrodka Kultury. Na zakończenie turnieju dyrektor MGOKiR Arleta Włodarczak podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na kolejne mistrzostwa w 2013 roku, tradycyjnie w pierwszą niedzielę marca.

Jeszcze więcej zdjęć >>>>>

Zawody sędziowała bardzo sprawnie Pani Małgorzata Napierała

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

Tomasz Mizgier