Dzieci z Murowanej Gośliny na scenie Teatru Animacji w Poznaniu

Na początku stycznia w ośrodku kultury zaczęła spotykać się grupa dzieci lubiących teatr. Pod czujnym okiem Pani Karoliny Ulińskiej (także autorki scenariusza) zaczęły się próby do przedstawienia kukiełkowego „Cesarz”. Po  niecałych  dwóch miesiącach prób  nasz teatrzyk wystawił przedstawienie i to od razu w prawdziwym teatrze.

12 marca 2012 r. w Teatrze Animacji w Poznaniu odbył się przegląd Dziecięcej Sceny Prezentacji Teatralnych .W przeglądzie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w Poznaniu , Murowaną Goślinę reprezentowała grupa teatralna ,,Czerwona Kurtyna ” , która działa przy Ośrodku Kultury.   Występ pozwolił dzieciom pozbyć się tremy,  dokonać porównań oraz dał poczucie własnej wartości i dumy z osiągnięć . W skład zespołu tworzą : Adrian Uliński, Julia Turska, Julia Borysowska, Franciszek Paszkiewicz , Karolina Kaczmarek , Dominika Siwak , Agata Ratajczak , Zofia Błachowiak , Barbara Sprawka . Kolejny raz zaprezentują się na VIII Teatraliach, które odbędą się  27 marca br. w Murowanej Goślinie.