Goślińska Majówka!

W środę 2 maja 2012 r. na terenie przy ulicy Dworcowej, w historycznej części miasta odbyła się Goślińska Majówka.  Impreza zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie oraz Elżbietę i Bogdana Andrzejewskich – sklep Nasza Chata  skierowana była do wszystkich Gośliniaków i gości, którzy najdłuższy weekend roku postanowili spędzić w naszej gminie. Na początku imprezy od godz. 16.30 zaplanowano coś dla najmłodszych,  a więc były mnóstwo dobrej zabawy. Konkursy, malowanie twarzy, tańce zainteresowały najmłodszych, ale nie brakowało też rodziców bawiących się razem ze swoimi pociechami. Od godz. 18.00 zaprezentowała się dobrze znana goślińskim publiczności kapela podwórkowa „ Swoja Wiara” z Murowanej Gośliny.  Przy dźwiękach grającej kapeli pojawiły się pierwsze pary na parkiecie. Natomiast już na dobre zabawa zaczęła się od momentu gdy nas scenie pojawił się zespół Ale Band również z Murowanej Gośliny grający do tańca aż do godz.1.00.

Na majówce odbyła  się zbiórka publiczna przeprowadzona przez uczniów Gimnazjum nr 1 na rzecz  ciężko chorej koleżanki z klasy Karoliny Maćkowiak. Po podliczeniu pieniążków przez Arletę Włodarczak- dyrektora Ośrodka Kultury oraz uczniów Gimnazjum ok. godz. 21.00 ogłoszono, że zebrano kwotę 415,79 zł. Zatem bardzo serdecznie dziękujemy za każdy grosz wrzucony do skarbonki i również za dobrą i bezpieczną zabawę na Goślińskiej Majówce.

Tomasz Mizgier