10. urodziny Teatrzyku „Zielona Goś”

W auli Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie  1 czerwca  br. Teatrzyk  „Zielona Goś”,  działający w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zaprosił swoich przyjaciół na 10. urodziny.

Wszystkich gości powitał współzałożyciel i obecnie prowadzący „Zieloną Goś” Marcin Matuszewski. Dzieci z okazji swojego 10 – lecia przygotowały kolejny odcinek przygód rodzinki Szabada, zatytułowany  „Rodzinka Szabada- post scriptum”. W trakcie jubileuszowych uroczystości odbyliśmy podróż sentymentalną. Przygotowana prezentacja multimedialna przedstawiająca dzieje Teatrzyku „Zielona Goś”, jego dokonania, wyjazdy na warsztaty oraz codzienne próby wywołała wzruszenie i wspomnienia. W przerwie miedzy kolejnym przedstawieniem głos zabrał „ojciec” „Zielonej Gosi” Jerzy Hamerski, który przedstawił krótką ale burzliwą historię  teatrzyku.  Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Łęcki wraz ze swoim zastępcą Marcinem Bulińskim na ręce Marcina Matuszewskiego złożyli gratulacje i podarowali sprzęt grający. Natomiast dyrektor ośrodka kultury  Arleta Włodarczak oprócz gratulacji dla Jerzego Hamerskiego i Marcina Matuszewskiego, przekazała „Gośkom” pamiątkowe koszulki z logo Teatrzyku „Zielona Goś”.  Po tej części oficjalnej zgromadzona publiczność została zaproszona na kolejne przedstawienie tym razem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Przedstawienie odbyło się na trawniku przed gimnazjum. Była to nietypowa aranżacja, w trakcie której  „Gośki” zaprezentowały się jako zgrany zespół kucharzy i cukierników… no może z małymi wyjątkami, które utrudniały im pracę w kuchni. Po tym przedstawieniu wszyscy goście i zgromadzona publiczność została zaproszona na tort urodzinowy.

Agnieszka Szymańska-Wojtera