Gliniane „Czerwone Korale”

5 czerwca  br. w Galerii w Pałacu odbył się wernisaż prac dzieci, tworzących w  naszej Pracowni Rzeźby i Ceramiki,  prowadzanej przez Grażynę Szymałę- Wołyńską. Te coroczne  wystawy są podsumowaniem roku działalności pracowni i za każdym razem mają swój temat przewodni, tym razem wystawa była zatytułowana „Czerwone Korale”.  Pracownia istnieje od 1998 roku. Wystawę otworzyła dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak,  głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki. Na wystawę przybyli tłumnie młodzi artyści w asyście swoich rodziców. Gościliśmy też delegację  z Parku Historycznego  w  Puy  du Fou we Francji. Prowadząca pracownię artystka Grażyna Szymała – Wołyńska opowiedziała o pracy z młodymi adeptami sztuki  oraz streściła historię „korali” w naszej historii.

Wystawa jest bardzo minimalistyczna w stosunku do poprzednich, ale niech to Państwa nie zwiedzie….  Każdy koralik był pieczołowicie tworzony, kulany, niekiedy rzeźbiony. Są korale o zaskakującej formie i kształcie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do 30 czerwca.

Agnieszka Szymańska-Wojtera