Koncertowo dla wszystkich Mam

Nie ma jak u mamy
cichy kąt, ciepły piec.
Nie ma jak u mamy,
kto nie wierzy – jego rzecz.

Nie ma jak u mamy
ciepły piec, cichy kąt.
Nie ma jak u mamy,
kto nie wierzy – robi błąd.

W niedzielę 27 maja br. w auli Gimnazjum nr 1 odbył się wyjątkowy koncert.  Tego  dnia  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie  zaprosił na koncert z okazji Dnia Matki.  Przed goślińską publiczności zaprezentował się Chór Dziewczęcy i Chłopięcy „Canzona” pod kierunkiem Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej,  przy akompaniamencie Adama Szyszki grającego na fortepianie.

Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność uczestniczenia w specjalnym spotkaniu muzyczno – słownym dedykowanym matkom. Wszystkich przybyłych gości przywitała  Ania Dębińska, która wraz z Tosią Bulińską poprowadziły  koncert. Utwory wykonywane przez chór  przeplatane były wierszami , które recytowały Maja Jankowiak i  Zosia Błachowiak.  Kilka utworów na fortepianie zaprezentowała Oliwia Pietraszewska – uczennica szkoły muzycznej  w Poznaniu.  Chór usłyszeliśmy w bardzo dobrze dobranym  repertuarze. Była klasyka, przyśpiewki  góralskie, dużo utworów rozrywkowych.  W finale koncertu  chór zaśpiewał  „Ale to już było” z rep. Maryli Rodowicz w opracowaniu Mirosława Gałęskiego.  Na zakończenie były oczywiście życzenia skierowane do wszystkich kochanych mam i miła niespodzianka w postaci kwiatów, które wręczyli wszyscy artyści występujący w tym koncercie swoim mamom znajdującym się na sali.

Tomasz Mizgier