I po plenerze malarskim

W dniach 8 – 9 września 2012 r. w Zielonce odbył się drugi plener malarski zorganizowany przez Pracownię Rysunku i Malarstwa Galerii w Pałacu  działającej w Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie. Przez dwa dni artyści uczestniczący w plenerze malowali obrazy w sercu Puszczy Zielonki . W plenerze udział wzięli malarze z Murowanej Gośliny, Pławna i z Poznania.

Temat pleneru był oczywisty czyli malarska  reakcja  na „piękne okoliczności przyrody”.  Artyści wykonali prace w kilku technikach malarskich takich jak technika olejna, akrylowa, technika suchej i tłustej pasteli, szablon i spray, technika haftu.

Część prac autorzy przekazali do kolekcji dzieł sztuki Galerii w pałacu, które zostaną zlicytowane w przyszłości na cele charytatywne . O wystawie poplenerowej będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Bartłomiej Stefański