„Jesień z poezją”

W tym roku Ośrodek Kultury w Czerwonaku nie organizował Konkursu Młodych Recytatorów „Jesienna Zaduma”. Z uwagi na fakt, że w naszej gminie działa prężnie ruch recytatorski, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zorganizował Gminny Konkurs Recytatorski „Jesień z poezją”.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych :

W naszym konkursie wzięły udział wszystkie szkoły i gimnazja z terenu gminy .

Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska-Wojtera postanowiło przyznać; po wysłuchaniu 14 prezentacji w grupie najmłodszej:

Cała trójka to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

Po wysłuchaniu 17 prezentacji recytatorskich w grupie młodszej; jury przyznało:

Wyróżnienie otrzymał Jakub Grzebyta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

Po wysłuchaniu 8 prezentacji recytatorskich uczniów z klas gimnazjalnych postanowiono przyznać :

Wyróżnienie otrzymała Monika Puk z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, zachwyciły nas prezentacje, umiejętnie dobrane teksty oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu u naszych młodych recytatorów. Serdeczne gratulacje składamy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i rodzicom. Dziękujemy, za to że kultura żywego słowa jest ciągle pielęgnowana i rozwijana. Serdeczne podziękowania składamy Dionizie Boch, która od lat towarzyszy nam we wszystkich konkursach recytatorskich, służy swym doświadczeniem, wiedzą i zawsze dla adeptów władania słowem ma czas.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok.

Agnieszka Szymańska-Wojtera