Koncert Mikołajkowy dla dzieci

Śnieżynka Klara , która była koleżanką św. Mikołaja chciała znaleźć prawdziwego przyjaciela. Św. Mikołaj chciał spełnić życzenie swojej przyjaciółki. Koniecznie chciał, aby Klara zaprzyjaźniła się z pewnym Elfem. Na początku Klara nie polubiła Elfa, wyśmiewała go i wymyślała mu trudne zadania do spełnienia. Na szczęście Elfowi przyszły z pomocą dzieci , które tłumnie przybyły na Nowy Rynek. Bowiem tradycją się stało, że 6 grudnia na Nowym Rynku Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie organizuje Koncert Mikołajkowy dla dzieci.

Dzieci pomagały dzielnie Elfowi wykonywać zadania, które stawiała przed nim Klara. W końcu oboje się polubili i wszystko skończyło się dobrze. Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami poprowadził taneczne korowody wokół przepięknej choinki na Nowym Rynku. Były zabawy i konkursy. Na zakończenie każdy uczestnik mikołajkowej zabawy dostał słodki upominek. Myślę, że artyści z Dobrego Teatru wprowadzili uczestników zabawy w niezwykły klimat nadchodzących świąt. Słodycze dla dzieci ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza”, za które serdecznie dziękujemy.