Dzisiaj w Betlejem…, czyli IX Goślińskie Kolędowanie

Od ośmiu lat Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie nie zapomina, a wręcz zachęca i mobilizuje środowisko artystyczne i mieszkańców do kultywowania tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Na samym początku organizowaliśmy wspólne, rozśpiewane, kolorowe i pełne przebierańców korowody kolędnicze. Później spotykaliśmy się w auli Gimnazjum nr 1, na wspólnym koncercie, gdzie prezentowały się wszystkie nasze zespoły i chóry. Dwa lata temu  zmieniliśmy formułę Goślińskiego Kolędowania, koncerty odbywały się we wszystkich kościołach naszej gminy.

Podobnie było w tym roku, w  jednym dniu 20 stycznia w czterech kościołach zaprezentowały się nasze chóry i zespoły wokalne:

Kościół pw. św. Tymoteusza w Białężynie

Dyrygent Adrianna Wtorkowska- Kubińska

Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie

pod kierunkiem Marcina Matuszewskiego

Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie

Kościół pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie

Były to koncerty, które sprawiły, że poczuliśmy się radośniejsi, lepsi i pełni nadziei. Mieliśmy wspaniałą ucztę duchową. Dziękujemy wszystkim proboszczom goślińskich parafii za życzliwość i ciepłe  przyjęcie. Koncerty odbywały się po mszach św., niestety większość ich uczestników nie pozostała na koncertach.  Po raz kolejny należy się zastanowić nad zmianą formuły Goślińskiego Kolędowania,  aby jego X edycja  miała publiczność.

Arleta Włodarczak