Galeria w Pałacu – pokaz stolarstwa

W Galerii w Pałacu trwa wystawa ART SLOW w ramach projektu mającego na celu spopularyzowanie idei CITTASLOW  w naszym mieście i ożywienia ciekawych zajawek obywatelskich odbyły się pierwsze z cyklicznych warsztatów stolarskich dla wszystkich chętnych, za zupełną darmochę. Do artystów przyłączyli się rzemieślnicy z bardzo nowoczesnym podejściem do sposobu pracy i promocji dobrego stylu. Warsztaty prowadzą fajni ludzie Ania i Dionizy z firmy rzemieślniczej z naszego miasta o miło brzmiącej nazwie PIĘKNY MEBEL. W małej społeczności naszego miasta taka inicjatywa integruje ciekawych , twórczych ludzi dając możliwości rozwoju w bardzo przyjaznej formie  i sprawia że stajemy się społeczeństwem CITTASLOW.

Zachęcam do odwiedzenia nas na następnych zajęciach.

Bartłomiej Stefański

– „Ale fajne!”, „A, czyli tak to działa!” czy „O kurcze” – to tylko kilka komentarzy jakie dało się słyszeć w trakcie pierwszych warsztatów stolarskich, które odbyły się 11.04.2013 w galerii w pałacu. Uczestnicy na własne oczy przekonali się, jak w trzy minuty można złożyć trzymetrowy stół, mieli też okazję trochę pobrudzić się w wiórach powstałych przy frezowaniu krawędzi blatu.

Po krótkim pokazie przygotowanym przez prowadzących (Anię Waligóra i Dionizego Deptuła) przystąpiono do części praktycznej. Każdy z gości  korzystając z powstałego właśnie stołu  mógł naszkicować swój projekt i udoskonalić go pod okiem stolarza. Dzieła, które zostały w ten sposób naniesione na papier będą tematem kolejnych zajęć, już stricte praktycznych. W ten sposób uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zrobić coś fajnego dla siebie ale także podpatrzeć, jak u sąsiada powstaje świecznik, szafeczka, czy ławka na balkon!

W gronie uczestników znaleźli się zarówno panowie z zacięciem do majsterkowania, panie ze świetnymi pomysłami na drewniane ozdoby a nawet 5-letni Janek z tatą. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie zaplanowane na 25.04!

Oczywiście istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grupy – szczegółowych informacji szukajcie na www.opieknychrzeczach.blogspot.com i na www.pieknymebel.pl !

Anna Waligóra