Goślińskie Lofry zdobyły Dziewiczą Górę

„Dzisiaj rajd, wielki rajd na Dziewiczą Górę, niech słońce rozjaśnia wszystkie twarze bure.
Goślińskie Lofry, to niezwykła zabawa konkursy, grochówka i trasa wspaniała.
Jest tu nas „siódemka” prosto z Białężyna, pędzimy przed siebie nikt nas nie zatrzyma
Organizatorzy to wspaniali ludzie, kochają przyrodę i Dziewiczą Górę.
Dziękujemy im za przemiłe spotkanie i za rok ponownie przybędziemy na nie.”

Piosenką turystyczną, ułożoną specjalnie na rajd przez uczniów Szkoły Podstawowej w Białężynie pod kierunkiem Pani Aliny Strugarek zakończyliśmy XIV Goślińskie Lofry, które odbyły się 11maja 2013 r. Organizatorami byli: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie. W tym roku meta znajdowała się na parkingu leśnym na Dziewiczej Górze, gdzie uczestnicy skorzystali z okazji by wejść na wieżę obserwacyjną i podziwiać piękno Puszczy Zielonka. Trasy opracowała i czuwała nad bezpiecznym dotarciem do mety wszystkich drużyn niezastąpiona Pani Danuta Śliwa – kierownik rajdu. Frekwencja, jak co roku dopisała, pomimo kapryśnej pogody, która nikogo nie odstraszyła, dotarły do nas grupy z Kiszkowa, Rejowca, Łopuchowa, Białężyna, Owińsk i Wierzonki. Większość rowerzystów po pysznej grochówce przystąpiła do licznych konkursów, przygotowanych przez Ligę Ochrony Przyrody „Ćma” oraz do konkursu przyrodniczego, przygotowanego przez Panią Arletę Włodarczak, dyrektora Ośrodka Kultury. Dwa pierwsze miejsca w konkursie przyrodniczym zdobyły szkoły w Łopuchowie i Wierzonce, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rejowcu. Oczywiście nie zabrakło też popisów wokalnych, które sprawiły wszystkim ogromną frajdę, zarówno wykonawcom jak i publiczności. Nagrody we wszystkich konkursach ufundował Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zapraszamy za rok.

Iwona Scheffler