Już po raz trzeci zespoły śpiewacze gościły w Murowanej Goślinie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie wraz z Zespołem Śpiewaczym ,,Goślińskie Chabry” 13 lipca 2013 r. po raz III zaprosił miłośników muzyki na Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Tradycyjnie przegląd zaczął się mszą św. i barwnym korowodem, który Kapela Podwórkowa ,,Swoja Wiara” poprowadziła do auli Gimnazjum nr 1 po drodze wzbudzając uśmiechy i aplauz przechodniów. Swoje umiejętności zaprezentowało 10 zespołów: ,,Olszyna” ze Swarzędza, ,,Złota Jesień” z Kostrzyna, ,,Kleszczewianki” z Kleszczewa, ,,Złoty Kłos” z Dusznik, ,,Pod Kasztanem” z Cerekwicy, ,,Złoty Liść” z Budzynia, ,,Una Canto” z Długiej Gośliny, ,,Goślinianka’’, ,,Goślińskie Chabry” oraz Kapela Podwórkowa ,,Swoja Wiara” z Murowanej Gośliny. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom i kwiaty.

W rolę konferansjera wcielił się brawurowo Marcin Matuszewski, wprowadzając wspaniałą atmosferę, która nie opuściła do końca przeglądu wszystkich uczestników i zaproszonych gości. Po kilkugodzinnej prezentacji zespołów przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce kapeli, która poderwała do tańca nawet najstarszych uczestników. Przegląd wpisał się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych w naszej gminie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i publiczności.

Iwona Scheffler