Na Arce o ósmej

W sobotę 16 listopada sala ośrodka kultury zamieniła się w scenę teatralną. Gościliśmy artystów z Teatru Fuzja ze spektaklem rodzinnym dla dzieci i dorosłych pt. „Na Arce o ósmej”, oraz warsztatami plastycznymi „Śladami małych bohaterów”. Spektakl i warsztaty w Murowanej Goślinie są częścią projektu obejmującego występy w ośrodkach kultury Powiatu Poznańskiego pod wspólną nazwą „Pingwiny w powiecie”.

Spektakl traktuje o historii trojga pingwinów osadzonej na kanwie biblijnej opowieści o Arce Noego. W humorystyczny, acz nie pozbawiony przesłania i podstawowych egzystencjalnych pytań sposób obrazuje takie zjawiska w życiu jak przyjaźń, lojalność, braterstwo, wiara, odmienność podane w atrakcyjnym opakowaniu, zarówno dla dzieci jak i dorosłych widzów.

W spektaklu udział wzięli: Piotr Wojtyniak, Tomasz Rozmianiec, Kuba Woźniak, Anna Rozmianiec, Michał Kozłowski. Warsztaty plastyczne poprowadziła Agnieszka Mikulska.

Spektakl można zobaczyć jeszcze 23 listopada w Czerwonaku , 24 listopada w Łęczycy i 29 listopada w Luboniu.

Bartłomiej Stefański