Rekord frekwencji, czyli XVII Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach

W dniu 2 marca br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach.

W sumie w goślińskim turnieju udział wzięło 36 miłośników „królewskiej gry”, m.in.: z Poznania, Szamotuł, Obornik, Prusiec, oraz reprezentanci gminy Czerwonak i oczywiście gospodarzy – gminy Murowana Goślina. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 22 zawodników, natomiast w grupie juniorów 12 młodych szachistów.  Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim; po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych szachistów goślińskiego turnieju.

Wśród seniorów bezkonkurencyjny okazał się Pan Marek Maćkowiak z Poznania, który nie dał szans pozostałym zawodnikom, wygrywając wszystkie partie. Marek Maćkowiak to również zeszłoroczny mistrz Murowanej Gośliny. Drugie miejsce zajął Tadeusz Krauze z Bolechowa, były mieszkaniec naszej gminy i wielokrotny zwycięzca tego turnieju; trzeci był Adrian Kurz z Prusiec.

W kategorii juniorów pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Jarema Jurałowicz – Murowana Goślina
  2. Szczepan Damasiewicz – Poznań
  3. Patryk  Bałażyk – Murowana Goślina

Na zakończenie turnieju dyplomy,  nagrody pieniężne oraz statuetki wręczyli Arleta Włodarczak, dyrektor Ośrodka Kultury oraz Tomasz Mizgier.  Zawody sędziowała Pani Małgorzata Napierała z Kórnika.XVII  Mistrzostwa Gminy w Szachach stały na bardzo wysokim poziomie i pokazały, że jest szansa na odrodzenie się tej bardzo ciekawej dyscypliny sportowej również w naszej miejscowości. Jeśli będzie zainteresowanie prawdopodobnie w ośrodku kultury zacznie ponownie działać kółko szachowe, chętnych prosimy o kontakt 61 8122-120.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Tomasz Mizgier