X lat Karnawału z Orkiestrą Dętą

Ponad pół tysiąca widzów wysłuchało koncertów Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie, które odbyły się w sobotę i niedzielę 1 i 2 marca w auli gimnazjum przy ul. Mściszewskiej. To wyjątkowa sytuacja aby amatorska orkiestra dawała koncerty dzień po dniu, w dodatku biletowane. Wieczory koncertowe wypełniły utwory wykonywane w poprzednich edycjach, dobrze znane i cenione przez publiczność. Oczywiście nie zabrakło nowości i niespodzianek.

Po raz drugi w tym roku z orkiestrą zagrała szóstka młodych muzyków, uczniów Studium Gry na Instrumentach Dętych i Perkusji przy Ośrodku Kultury. Artyści zabrali publiczność w podróż po różnorodnych krajobrazach muzycznych od klasyki, muzykę filmową, po współczesność. Sporą niespodzianką okazał się występ nowej formacji, która wyłoniła się z szeregów muzyków Orkiestry OSP. Przed publicznością zaprezentował się Zespół Rozrywkowy Orkiestry Dętej OSP pod kierunkiem Roberta Duszczyka. Mateusz Sibilski dyrygent Orkiestry OSP zaprosił w tym roku do udziału w koncertach panią prof. Alicję Curujew z jej zespołem mażoretek, który prowadzi przy Orkiestrze Miasta Poznania, oraz tancerki ze Studia Baletowego Pas de deux. W zajęciach szkoły bierze udział sześcioosobowa grupa młodych dziewcząt z Murowanej Gośliny. Dziewczynki miały okazję po raz pierwszy zaprezentować się goślińskiej publiczności. W koncertach wystąpiły również tancerki z Zespołu Tanecznego pod kierunkiem Marty Jankowskiej, działającego w Murowanej Goślinie. Mateusz Sibilski w imieniu Orkiestry Dętej podziękował kwiatami Pani Urszuli Maćkowiak (małżonce Prezesa Orkiestry) za oddanie, pomoc w każdej sytuacji i przyjaźń. Orkiestra spełniła też życzenie Pani Urszuli i zagrała specjalnie dla niej „Janosika”. Kwiaty dla kierowników występujących zespołów wręczyła Arleta Włodarczak, dyrektor Ośrodka Kultury. Koncerty poprowadził Marcin Matuszewski, scenografia Bartłomieja Stefańskiego. Specjalną okolicznościową prezentację fotograficzną przygotowali: Anna Woronkowicz i Tomasz Mizgier. Występy zakończyły owacje na stojąco. Licznie przybyła publiczność odebrała na koniec karnawału dawkę pozytywnej energii. Jak zapowiedział na koniec Kapelmistrz Orkiestry Mateusz Sibilski czas karnawału dobiega końca , ale szybko minie post i już wkrótce znowu można będzie bawić się. Miejmy nadzieję, że jest to zapowiedź kolejnych fantastycznych propozycji koncertowych Orkiestry. Czekamy i trzymamy za słowo!

Bartłomiej Stefański