Jubileuszowy, piętnasty Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”

Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie” to najstarsza impreza cykliczna Powiatu Poznańskiego. W dniu 11 kwietnia 2014 r. w ośrodku kultury spotkali się reprezentanci ośmiu gmin Powiatu Poznańskiego aby walczyć o tytuły najlepszych w powiecie. Gościliśmy młodych recytatorów z gmin: Czerwonak, Dopiewo, Tarnowo Podgórne, Stęszew, Mosina, Pobiedziska, Suchy Las, Murowana Goślina. Imprezę zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Murowana Goślina, Starostwo Powiatowe w Poznaniu przekazało gadżety dla uczestników konkursu.

Obowiązki jury pełniły: Elżbieta Drygas i Dioniza Boch. Uczestników konkursu bardzo ciepło powitał Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki. Z zimowego snu, pomogła wybudzić się uczestnikom pełna przejęcia atmosfera oraz wiosenna scenografia. Jak co roku, największym zainteresowaniem cieszyły się wiersze czołowych polskich poetów tj. Tuwima, Brzechwy, Herberta, Gałczyńskiego, Kerna.

Po obradach jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Finał konkursu zaszczycili swoją obecnością radni powiatowi: Jarosław Dobrowolski i Ryszard Pomin. Właśnie przedstawiciele władz powiatu wspólnie z jury mieli przyjemność obdarować nagrodzonych laureatów: książkami, gadżetami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. A oto laureaci naszego konkursu:

grupa najmłodsza:

1. Stanisław Miszkiewicz z gm. Suchy Las
2. Piotr Szymiec z gm. Pobiedziska
3. Gaja Bromberek z gm. Murowana Goślina

wyróżnienie Maja Kilian z gm. Mosina

grupa młodsza

1. Anna Pietrzak z gm. Tarnowo Podgórne
2. Mateusz Stachowiak z gm. Suchy Las
3. Zuzanna Długaszewska z gm. Dopiewo

wyróżnienie Wiktoria Wolna z gm. Stęszew

grupa starsza

1. Kamila Janas z gm. Tarnowo Podgórne
2. Urszula Zawadzka z gm. Suchy Las
3. Monika Puk z gm. Murowana Goślina

wyróżnienie Izabela Witkowska z gm. Mosina

Wszystkim gratulujemy! Dziękujemy ośrodkom kultury z powiatu poznańskiego za przygotowanie eliminacji gminnych, dziękujemy młodym recytatorom, ich instruktorom i rodzicom za przygotowanie do konkursu.

Arleta Włodarczak