Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie

„Taniec jest pasją Gośliniaków”

Historia tańca jest bardzo długa, towarzyszy wszystkim kulturom w kolejnych epokach. Każdy ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, potrafi jeśli nawet nie opisać, to przynajmniej go rozpoznać i prawdopodobnie sam kiedyś tańczył. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność. Głównym elementem tańca jest ruch ciała wykonawcy, może on być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. Drugim elementem tańca jest rytm. Taniec to swoista forma komunikacji niewerbalnej. W tym sensie ktoś powiedział (o tańcu religijnym), że „Taniec jest modlitwą nóg”.

Aby docenić talent i pasję twórczą naszych tancerzy , Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie po raz dziesiąty zaprosił na Pokazy Taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, które odbyły się w auli Gimnazjum nr 1 – 25 kwietnia br. Nie zawiodła publiczność, nie zawiedli tancerze. W tym roku wystąpiło 21 grup tanecznych w sumie 185 tancerzy! Wszystkich wykonawców i publiczność serdecznie powitał Tomasz Łęcki Burmistrz Miasta i Gminy Murowanej Gośliny.

Na tegorocznych pokazach mogliśmy zobaczyć min. układy tańca nowoczesnego, klasycznego, baletowego czy aerobiku grupowego.

W tegorocznych pokazach udział wzięli:

Szkoła Podstawowa z Białężyna reprezentowana przez:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie reprezentowana przez:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowana przez:

Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie reprezentowane przez:

Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowane przez:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie reprezentowany przez:

Niespodzianką tego rocznego pokazu był występ profesjonalnej pary tanecznej mistrzowskiej klasy „S”. Monika Pyś- Akademicka Mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich i Bartłomiej Steinke – Mistrz Wielkopolski w tańcach latynoamerykańskich. Para zaprezentowała zmysłową, kubańską rumbę i żywiołową cha chę.

Tradycyjnie na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkową statuetkę i dyplomy a opiekunowie grup kwiaty. Serdecznie gratulujemy opiekunom, tancerzom za ogromny wkład pracy i za pasję. Niestety są też trochę przykre aspekty spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, nie wszyscy uczestnicy i publiczność dotrwali do końca, ostatnie grupy odbierały dyplomy i statuetki przy pustej widowni. Szkoda, może następnym razem będzie lepiej.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera

Exit mobile version