home

Każdy Przedszkolak śpiewać pięknie może…

14 maja w sali Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji  odbyły się Eliminacje Gminne XIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2014.

Festiwal ma na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru i promocję młodych wykonawców. Festiwal ma charakter konkursu przebiegającego w czterech etapach: eliminacje gminne, eliminacje powiatowe ,eliminacje rejonowe i finał wojewódzki.

W naszych eliminacjach wzięły udział dzieci z przedszkoli: „Promyk” z Murowanej Gośliny, „Słoneczko” z Murowanej Gośliny, „Leśne Skrzaty” z Przebędowa, „Koniki Polne” z Białężyna, Klub Przedszkolaka z Murowanej Gośliny oraz Przedszkole „Smocze Wzgórze” z Murowanej Gośliny. W sumie zaprezentowało się 26 solistów.

Poziom prezentacji wokalnych był na bardzo wysokim poziomie. Na scenie królowały hity piosenki przedszkolnej: „Pieski małe dwa”, ‚Kundel bury”, czy „Urodziny marchewki”. Umiejętności wokalne oraz prezentacje zachwycały, dlatego trudno było wybrać czwórkę finalistów do eliminacji powiatowych. Jury w składzie; Mateusz MJ Sibilski – przewodniczący, Alicja Duszczyk i Agnieszka Szymańska –Wojtera, po burzliwych obradach postanowiło:

  • wyróżnić: Hannę Klepacką i Marię Kozłowską z Klubu Przedszkolaka, Natalię Strzelczenię z Przedszkola „Leśne Skrzaty” oraz Krystiana Ziołka z Przedszkola „Smocze Wzgórza”;
  • nominować do etapu powiatowego: Aleksandrę Kajdasz z Przedszkola „Słoneczko”, Jadwigę Łęcką z Klubu Przedszkolaka, Martę Najewską z Przedszkola „Promyk” oraz Joannę Czekałę z Klubu Przedszkolaka.

Słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom i opiekunom.

 

Agnieszka Szymańska- Wojtera