Dziecięce marzenia – 15. wystawa Pracowni Rzeźby i Ceramiki

11 czerwca  br. w Galerii w Pałacu odbył się wernisaż prac dzieci, tworzących w Pracowni Rzeźby i Ceramiki,  prowadzonej przez Grażynę Szymałę – Wołyńską. Czerwcowe wystawy już od kilkunastu lat są podsumowaniem roku działalności pracowni. Temat tegorocznej wystawy „O czym marzę? O czym śnię? Co lubię i kocham?” pozwolił przenieść się wszystkim przybyłym gościom w świat dziecięcych marzeń i fantazji. Wnętrze galerii wypełniły przepiękne odlewy gipsowe, które pierwszy raz tworzyli w naszej pracowni mali artyści. W dotychczasowych czternastu wystawach prezentowane były rzeźby wykonane wyłącznie z gliny. Do tegorocznej wystawy dzieci swoje prace tworzyły najpierw w glinie, a później wykonywały odlew gipsowy swojego dzieła i ten właśnie efekt końcowy możemy podziwiać.

Wystawę otworzyła dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak,  głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki, oraz radny Rady Powiatu Jarosław Dobrowolski. Prowadząca pracownię artystka Grażyna Szymała – Wołyńska opowiedziała w kilku zdaniach jak ta wystawa powstała i podziękowała wszystkim młodym artystom z naszej pracowni.

Dzięki pięknym pracom wszyscy możemy poczuć się jak dzieci i chociaż na chwilę złapać balonik z marzeniami.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do 27 czerwca 2014 r.

Tomasz Mizgier