Co słychać u naszych zespołów?

Zespół wokalny „Goślińskie Chabry”

„Goślinianka”

Dnia 8.06.2014 r. Zespół śpiewaczy PZERiI „Goślinianka” udał się na IV Spotkanie Śpiewacze w Mieścisku. Spotkanie rozpoczęło się barwnym korowodem z towarzyszeniem Orkiestry Strażackiej. Zespoły przemaszerowały do Ośrodka Kultury gdzie odbyły się prezentacje 10 zespołów. Każdy zespół zaśpiewał po jednej piosence zagranicznej, „Goślinianka” zaprezentowała piosenkę po czesku, za którą dostała pochwałę.

Orkiestra Dęta OSP

Orkiestra Dęta OSP uczestniczyła w ostatnim czasie w dwóch przeglądach.

Turniej Orkiestr o „Złote Ryby” odbył się w Szamocinie w dniu 31 maja br. Nasz zespół był najmniejszą orkiestrą turnieju, co w warunkach koncertów plenerowych stało się podstawą do niewysokiej oceny. Z turnieju powróciliśmy bez nagród. W dniu 8 czerwca br. zespół prezentował się na Przeglądzie Orkiestr w Kleczewie. Tu również byliśmy najmniejszym zespołem, co przy koncertach plenerowych bez najmniejszego nagłośnienia mocno ogranicza nasze możliwości pokazania się z ciekawej muzycznie strony. Jednak nasz koncert nie przeszedł bez echa – zespół powrócił z Pucharem dla Najlepszego Kapelmistrza Turnieju – w rękach naszego Kapelmistrza Mateusza MJ Sibilskiego.

Zespół wokalny Una Canto

Na zaproszenie Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół wokalny Una Canto z Długiej Gośliny, pod kierunkiem Ewy Kandulskiej-Jakóbczyk, wystąpił w dniu 4 czerwca  br. z dwoma koncertami z okazji zakończenia roku akademickiego. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. Świętego Ducha mszą św., którą zespół uświetnił śpiewem. Następnie uczestnicy przenieśli się do sali Wrzesińskiego Domu Kultury, gdzie po części oficjalnej, zespół Una Canto przeniósł wszystkich w świat muzyki filmowej. Były bisy i owacje na stojąco. Wdzięczni jesteśmy organizatorom za przygotowanie pięknej scenografii, gdzie pomocną okazała się była mieszkanka Murowanej Gośliny, Pani Grażyna Ladorska. Zdjęcia z koncertu wykonał Marian Ślewczuk.