RAMUS ARTIS Festival – VIII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2014

Od 2 do 12 września kilkunastu artystów z: Włoch, Holandii, Niemiec, Czarnogóry, Szkocji i Polski rzeźbiło w różnych gatunkach drewna tworząc impresje na temat Nieskończoności. Rzeźbiarze spotkali się po raz ósmy w Pławnie w Parku Krajobrazowym Puszczy Zielonka.

Gościem Festiwalu był Jacek Jagielski, prorektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Do udziału w wystawie zaproszono Martę uczennicę gimnazjum, której rzeźba wykona w glinie była owocem wspólnej pracy w ramach pomocy prowadzonej przez Fundację. A na zakończenie festiwalu razem zasadzili drzewko.

W trakcie trwania pleneru odbyły się warsztaty z młodzieżą niedowidzącą z Owińsk oraz z uczniami ze szkoły prywatnej w Biedrusku.

Posumowaniem RAMUS ARTIS Festival – VIII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2014, była wystawa, która miała miejsce na zakończenie pleneru 11 września w Pławnie, a kolejny wernisaż po raz piąty zainaugurował Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt, 23 października o godz. 13.00  podczas Tour Salon na Antresoli.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Murowana Goślina
Patronat objął Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Ogród Botaniczny Uniwersytetu im.. A. Mickiewicza
Organizator: Fundacja RAMUS ARTIS
Współorganizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji