Skowronki w Murowanej Goślinie

W niedzielę 7 grudnia br. Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na koncert Chóru Dziewczęcego „Skowronki” CK ZAMEK. Był to koncert w ramach cyklu koncertów „Ze Skowronkami po Wielkopolsce”, projekt jest wspierany ze środków Powiatu Poznańskiego. Inicjatorką koncertu w Murowanej Goślinie była p. Alicja Kobus.

Chór Dziewczęcy „Skowronki” pod dyrekcją Alicji Szelugi od początku swojego istnienia związany jest z Centrum Kultury ZAMEK (d. Pałac Kultury). Powstał w 1950 roku. Tworzą go uczennice poznańskich szkół podstawowych i średnich. Wykonuje przede wszystkim kompozycje XX i XXI wieku, choć nie stroni od muzyki dawnej i romantycznej. W Murowanej Goślinie „Skowronki” zaprezentowały się w niebanalnym repertuarze. Były utwory klasyczne, ludowe popowe i musicalowe. Razem z chórem słuchacze mogli odbyć niezwykłą podróż muzyczną po całym świecie. Chór zachwycił niezwykłą harmonią, muzykalnością, ruchem scenicznym połączonym z małymi etiudami teatralnymi. A przede wszystkim było czuć prawdziwą radość śpiewania. Szkoda tylko, że było nas tak mało. Czasem warto wyjść z domu, wziąć za rękę drugą osobę, dziecko, wnuczka i przejść się na spacer. Po drodze usiąść i posłuchać dobrej muzyki. Problemy dnia codziennego nie znikną, ale świat staje się wtedy piękniejszy i lepszy.

Agnieszka Szymańska-Wojtera